Home / Page / Sub Page
Kolejny Mistrz Polski w Koronie i 3 miejsce klubowo

W dniach 12-14. 06. 2015 roku w Łańcucie odbyły się bardzo ważne zawody dla naszego klubu - Mistrzostwa Polski Juniora Młodszego w akrobatyce sportowej, skokach na ścieżce i trampolinie.

Uczniowie klas sportowych o profilu akrobatyki sportowej reprezentowali klub UKS Korona Olkusz przy Szkole Podstwowej nr 2 w Olkuszu.

Po kilku dniach zmagań UKS Korona został sklasyfikowany na 3 pozycji w klasyfikacji klubowej w skokach na ścieżce.

Dużym osiągnięciem był start zawodników: Amelii Desauer oraz Adama Szymanka.

Nasza zawodniczka Amelia została Mistrzynią Polski w skokach na ścieżce w klasie II osiągając wynik 112.500 wygrywając ponad 3 punktami pomimo najmłodszego wieku - 8 lat. Druga finalista Kamila Pietruszka zdobyła również wysoką - 5 pozycję w finale.

8. Szlęzak Zuzanna 101.800

Drugi nasz zawodnik Adam Szymanek został srebrnym medalistą Mistrzostw Polski w klasie III w skokach na ścieżce z wynikiem 114, 400 pkt.

Jak na pierwszy start w tak dużej imprezie również pozostała część naszej reprezentacja osiągnęła zadowalające wyniki:

• Wyżycka Julia XI miejsce
  • Wróblewska Maja XII miejsce - klasa III
  • Łukasiewicz Izabela XVIII miejsce - klasa III
  • Knop-Hamerlik Karolina XXV miejsce - klasa III
  • Mrówka Natalia XVI miejsce - klasa II

Podsumuwując całe zawody w klasyfikacji województw Małopolska zajeła I miejsce w klasyfikacji generalnej.

Całej drużynie dziękujemy za ogrom pracy włożony w przygotowania!